490 میلیون دلار دیگر به حساب بانک مرکزی واریز شد
نقدینه- نخستین قسط از مرحله سوم آزادسازی دارایی‌های مسدود شده ایران به حساب بانک مرکزی واریز شد.
هشدار جدی نسبت به آینده صنعت بیمه با تداوم شیوه مدیریت فعلی
نقدینه- پس اندازی برای آینده، تضمین سود، اطمینان از تامین نیازهای مالی برای پیری، سرمایه گذاری بدون ریسک و.... تنها نمونه های کوچکی از اهداف صنعت بیمه محسوب می شود که در اذهان عمومی وارد و شکل گرفته است. اما صنعت بیمه در ایران سکه ای شده است با دو رو.
بازار بیمه ای که 50 درصد آن دست یک شرکت باشد رقابتی نیست
نقدینه- مدیرعامل بیمه آسیا گفت:در هر صنعتی اگر سهم یک تولیدکننده نزدیک به نصف بازار باشد آن بازار رهبری قیمت است و نمی‌توان به آن بازار رقابتی گفت.
صدور ضمانتنامه در بانک سینا مکانیزه شد
نقدینه- صدور ضمانت نامه ها در شعب بانک سینا مکانیزه شد.
دلار در کاهش ارزش رکورد زد
نقدینه- دلار روز سه‌شنبه تغییر سطح داد تا با قیمت‌هایی پایین‌تر از 3550 تومان معامله شود، مهم‌تر اینکه افت 30 تومانی چهارمین روز هفته بیشترین کاهش ثبت شده برای شاخص بازار ارز در طول یک ماه گذشته است.
مقاومت طلا در مرز 1200 دلار
نقدینه- اونس طلا دوشنبه 13 دلار افت و سه‌شنبه عبور دوباره از مرز 1200 دلار را تجربه کرد تا در آخرین روزهای کاری سال 2014 هیجان و ابهام به بازار بازگشته باشد.
مهلت استفاده از اوراق تسهیلات مسکن فقط 2 سال اعلام شد
نقدینه- فرابورس ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: مهلت نقل و انتقال، هبه و استفاده از «اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن» حداکثر تا ۲ سال است و در شرایط خاص با موافقت بانک مسکن تا دو دوره ۶ ماهه دیگر نیز قابل تمدید است.
سهامداران همچنان در حوزه صبر و انتظار
روز گذشته مطابق روز‌های پیشین، جهت‌گیری خاصی در معاملات مشاهده نشد و معاملات بازار سهام همچنان در رکود به سر برد. دیروز حجم و ارزش معاملات با افت حدود 43 و 53 درصدی مواجه شدند که این نشان دهنده بی میلی سرمایه‌گذاران برای فعالیت در بازار است و این در حالی است که فضای صبر و انتظار سهامداران که پس از تمدید مذاکرات آغاز شده بود، در بازار سهام همچنان ادامه دارد.
تورم همچنان در سراشیب
نقدینه- جدیدترین آمار شاخص بهای تولید‌کننده در آذر ماه نشان می‌دهد که رشد ماهانه و نقطه‌به‌نقطه این شاخص افزایش جزئی (معادل 0.1 واحد درصد) نسبت به ماه قبل پشت سر گذاشته، اما تورم متوسط یا 12 ماهه همچنان در مسیر نزولی قدم می‌گذارد. بر اساس آمار بانک مرکزی در آخرین ماه پاییز تورم ماهانه تولید‌کننده 0.7 درصد، تورم نقطه‌به‌نقطه 13.1درصد و تورم متوسط معادل 16.6درصد گزارش شده است.
پرداخت 15 میلیون تومان وام به متقاضیان ازدواج
نقدینه- عضو هیات مدیره مجمع خیرین ملی ازدواج اعلام کرد که این مجمع، تفاهم نامه ای را با دو بانک به امضا رسانده است که بتواند وام های 15 میلیونی ازدواج را با سود بسیار ناچیز با مدت زمان بازپرداخت سه ساله برای امر ازدواج در اختیار جوانان بگذارد.
دولت و مجلس بر سر برداشت از صندوق توسعه ملی تفاهم کردند
نقدینه- کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با نمایندگان دولت متشکل از وزیر اقتصاد، رییس کل بانک مرکزی،‌رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، رییس صندوق توسعه ملی و دادستان و معاونان دیوان محاسبات در جلسه ای مشترک، موضوع برداشت 4.1 میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی را بررسی کردند و در این زمینه به تفاهم رسیدند.
افزایش وام مسکن مهر به 30 میلیون تومان
نقدینه- عضو هیات مدیره شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید ایران از افزایش وام مسکن مهر تا سقف 30 میلیون تومان خبر داد.
شرکت های تامین سرمایه به جایگاه اصلی خود دست نیافته اند
نقدینه- مدیرعامل شرکت تامین سرمایه امین گفت: در ایران شرکت های تامین سرمایه هنوز به جایگاه اصلی خود دست نیافته اند؛ از همین رو نمی توانند نقش موثری در تامین مالی بنگاه های اقتصادی و بازارهای مالی داشته باشند.
نرخ ارز در عصر 9 دی
نقدینه - نرخ انواع ارز در بازار آزاد ارز تهران در عصر روز 9دی ماه سال جاری اعلام شد.
تحریم ها نسبت مطالبات غیرجاری ارزی بانک ها را بالا برد
نقدینه- عضو هیات مدیره بانک پاسارگاد گفت: از تاثیرات منفی تحریم ها بر فعالیت های اقتصادی کشور می توان به تاثیر بر تراز پرداخت ها، افزایش ناگهانی نرخ ارز و چند نرخی شدن آن اشاره کرد که امروز منجر به افزایش نسبت مطالبات غیر جاری ارزی شده است.
قیمت طلا و سکه در عصر 9 دی
نقدینه - نرخ انواع سکه و طلا در بازار طلا و جواهر تهران در عصر روز سه شنبه 9 دی سال جاری اعلام شد.
دارایی ثروتمندان جهان 92 میلیارد دلار بیشتر شد
نقدینه - ثروتمندترین‌های دنیا در سال 2014 در مقابل کاهش قیمت‌های انرژی و آشفتگی ژئوپلیتیکی، ثروتمندتر شده و 92 میلیارد دلار به ثروتشان افزودند.
تورم تولیدکننده در آذر ماه باز هم کم شد
نقدینه - براساس اعلام بانک مرکزی تورم میانگین تولیدکننده در آذر ماه را با 1.1 درصد کاهش به 16.6 درصد و تورم نقطه به نقطه با 0.1 درصد رشد به 13.1 درصد رسیده است.
ارجاع پرونده یک موسسه اعتباری غیرمجاز به قوه قضاییه
نقدینه - قائم‌‌مقام بانک مرکزی با تشریح آثار مخرب فعالیت مؤسسات غیرمجاز، گفت: از 6 مؤسسه متخلف، پرونده یک مؤسسه به قوه قضاییه ارجاع شده و ۵ مؤسسه دیگر در فرآیند ساماندهی قرار گرفته‌اند.
چشم انداز روشن برای بازار سرمایه
نقدینه - وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت : چشم انداز بلند مدت بازار سرمایه را می توان امیدوار کننده دانست.
2
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری نقدینه است.